Bu Altcoin Ağında Beklenmedik Kesinti: Fiyat Nasıl Tepki Verdi?

dYdX main net’i, v4.0.0 yükseltmesi sırasında beklenmedik bir şekilde durdu. Proje mühendisleri yükseltme sonrası aksaklık için yüksek alarmda. Doğrulayıcılar bir düzeltme stratejisi belirliyor. Main-net’teki kesintiye rağmen altcoin fiyatı, düşüşe karşı direnç gösterdi.

DydX’nin planlı yükseltmesi, hizmet kesintisine yol açtı!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, merkezi olmayan türev borsa protokolü dYdX, planlı bir yükseltme nedeniyle Blockchain operasyonlarında beklenmedik bir durma ile karşılaştı. Bu da projenin main-net’indeki hizmetlerinde büyük bir kesintiye neden oldu. Ancak, mühendisler ve sistem geliştiricileri şimdi sorunları analiz ediyor ve çözmeye çalışıyor. Bu olay, dYdX’nin Cosmos Blockchain’e geçişinin ardından işleyişindeki ilk ciddi kesinti.

Blockchain ilk olarak, dYdX’in v4.0.0 protokol yükseltmesine başladıktan kısa süre sonra, TSİ 09:50’de sorun yaşadı. On-chain veriler blok üretiminde bir duraklama olduğunu gösterdi. Bu da büyük bir operasyonel kesintiye neden oldu. dYdX’ten bir mühendislik ekibi, kesintinin kaynağını bulmayı ve çözmeyi çalışıyor. Ekip, sorunu ele almak için hızla harekete geçti. Yükseltme işlemi sırasında beklenmedik bir sorun ortaya çıkana kadar her şey yolunda gidiyordu.

dydx normal operasyonlara geri dönmek için çalışıyor

Blockchain’in durmasına yanıt olarak dYdX ekibi, sorunu bulma ve çözme konusunda hızlı hareket etti. Bu konuda kararlı olduklarını kanıtlayan bir dizi güncelleme yaptı. Sorun giderme sürecindeki dikkat çekici faaliyetlerden biri, olası çözümleri değerlendirmek üzere TSİ 18:00’de ağ doğrulayıcılarıyla bir toplantı planlamak oldu.

Bu yaklaşım, doğrulayıcıların Blockchain’i operasyonel ve işlevsel kalmasını sağlamak için hayati öneme sahip olduğu merkezi olmayan ağların işbirliğine dayalı doğasını vurguluyor. Doğrulayıcıların olası yeniden başlatmalar sırasında online olmadıkları için cezalandırılmamaları üzerine odaklanılması, merkezi olmayan ağların yönetimiyle el ele giden zorlukları teyit ediyor.

Kesinti altcoin fiyatını nasıl etkiledi?

Bu arada kesinti öncesi altcoin fiyatı artış eğilimi gösteriyordu. Kesinti, altcoin piyasa değerini ciddi anlamda etkilemedi. Bununla birlikte, tokenin performansı göreceli olarak düşük kaldı. Bu direnç muhtemelen tüm piyasanın protokolün teknik engelleri aşma kabiliyetine güveniyor olduğunun bir kanıtı. Ayrıca, dYdX ekosisteminin altında yatan güce duyduğu güvenin bir göstergesi.

Yazı sırasında altcoin, gün içi en düşük seviyesinden %2,43’lük bir artışla 3,16 dolardan el değiştiriyordu. Ayrıca, piyasa değeri %2,4 artışla yaklaşık 1,47 milyar dolara yükseldi. Buna ek olarak, 24 saatlik işlem hacmi %72,5 artışla 6,3 milyon dolar oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir